Marija Čargonja

Kolegiji:
- Moderna fizika I - vježbe
- Fizika atmosfere - predavanja
- Instrumentalne metode u fizici okoliša
- Medicinska fizika i biofizika - seminari i vježbe (studij medicine)

- Fizika za farmaceute - seminari i vježbe (studij farmacije)

Detalji o mom znanstvenom i nastavnom radu mogu se pronaći na portfelju Sveučilišta u Rijeci.

KRATAK ŽIVOTOPIS I OBRAZOVANJE

2014. godine diplomirala sam fiziku i matematiku na Odjelu za Fiziku Sveučilišta u Rijeci te stekla zvanje magistre edukacije fizike i matematike. Po završetku studija radila sam kao vanjski suradnik na Tehničkom i Medicinskom fakultetu, a od siječnja 2015. godine radim kao asistent na Odjelu za fiziku Sveučilišta u Rijeci. U prosincu 2020. godine obranila sam doktorsku disertaciju na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Zagrebu.

ZNANSTVENI RADOVI

1. I. Poljančić Beljan, R. Jurdana-Šepić, M. Čargonja, R. Brajša, D. Hržina, W. Pötzi, A. Hanslmeier, An analysis of the solar differential rotation from the Kanzelhöhe sunspot drawings, Cent. Eur. Astrophys. Bull. Vol 38, (2014) 2, 87-93.

2. T. Ivošević, I. Orlić, I. Bogdanović Radović, M. Čargonja, E. Stelcer, Composition and source apportionment of fine particulate matter during extended calm periods in the city of Rijeka, Croatia, Nuclear Instruments and Methods in Physics Research B, 406 (2017) Part A, 82-86.

3. M. Čargonja, G. Žauhar, I. Orlić, Analysis of aerosols in indoor working environment by X-Ray Fluorescence technique (XRF), Radiation and Applications in Physics, Chemistry, Biology, Medical Sciences, Engineering and Environmental Sciences, 2 (2017) 3, 220-225.

4. M. Čargonja, D. Mekterović, D. Mance, G. Žauhar, I. Bogdanović Radović, I. Zamboni, Characteristics of Aerosol Pollution in the Vicinity of an Oil Refinery near Rijeka, Croatia, X-Ray Spectrometry, 48 (2019) 55, 561-568

5. A.
Palčić, B. M. Szyja, M. Mičetić, T. Čendak, M. Akouche, K. Juraić, M. Čargonja, D. Mekterović, V. Vušak, V. Valtchev, Impact of the Zn source on the RSN-type zeolite formationInorganic Chemistry Frontiers6 (2019) 9, 2279-2290.

6. M. Čargonja, D. Mekterović, P. Žurga, J. Ravlić-Gulan, I. Bogdanović Radović, G. Žauhar, Elemental analysis of particulate matter in a metal workshop and of biological samples from exposed workers, X-Ray Spectrometry, 50 (2020) 1, 68-79

KNJIGE

1. G. Žauhar, M. Čargonja, M. Paulišić, D. Mance, B. Dresto-Alač, A. Lekić, M. Mandić, S. Cvejanović: Laboratory Practicals, Faculty of Medicine, University of Rijeka, Rijeka, 2018. (sveučilišni udžbenik)

KONFERENCIJE

1. "22nd International Conference on Ion Beam Analysis", Opatija, Hrvatska, lipanj 2015.
2. "European Conference on X-Ray Spectrometry", Göteborg, Švedska, lipanj 2016.
3. "15th International Conference on Particle Induced X-ray Emission", Split, Hrvatska, travanj 2017.
4. "5th International Conference on Radiation and Applications in Various Fields of Research", Budva, Crna Gora, lipanj 2017.
5. "European Conference on X-Ray Spectrometry", lipanj 2018., Ljubljana, Slovenija

PODRUČJE ZNANSTVENOG I STRUČNOG RADA

Fizika atmosfere, nuklearne analitičke tehnike.