Marija Čargonja

E-mail: mcargonja@uniri.hr
     Kolegiji:
- Moderna fizika I - vježbe
- Medicinska fizika i biofizika - vježbe (studij medicine)
- Biofizika - vježbe (studij dentalne medicine)

- Fizički praktikum 2

Detalji o mom znanstvenom i nastavnom radu mogu se pronaći na portfelju Sveučilišta u Rijeci.

KRATAK ŽIVOTOPIS I OBRAZOVANJE

Rođena sam u Rijeci 9. 7. 1991. godine. Završila sam Osnovnu školu Čavle i Prvu sušačku hrvatsku gimnaziju u Rijeci.
2014. godine diplomirala sam fiziku i matematiku na Odjelu za Fiziku Sveučilišta u Rijeci te stekla zvanje magistre edukacije fizike i matematike. Po završetku studija radila sam kao vanjski suradnik na Tehničkom i Medicinskom fakultetu, a od siječnja 2015. godine radim kao asistent na Odjelu za fiziku Sveučilišta u Rijeci.

ZNANSTVENI RADOVI / KNJIGE

1. I. Poljančić Beljan, R. Jurdana-Šepić, M. Čargonja, R. Brajša, D. Hržina, W. Pötzi, A. Hanslmeier, An analysis of the solar differential rotation from the Kanzelhöhe sunspot drawings, Cent. Eur. Astrophys. Bull. Vol 38, (2014) 2, 87-93.
2. T. Ivošević, I. Orlić, M. Čargonja, Fine Particulate Matter from Ship Emissions in the Port of Rijeka, Croatia, Pomorski zbornik, 1 (2016) 201-212.
3. T. Ivošević, I. Orlić, I. Bogdanović Radović, M. Čargonja, E. Stelcer, Composition and source apportionment of fine particulate matter during extended calm periods in the city of Rijeka, Croatia, Nuclear Instruments and Methods in Physics Research B, 406 (2017) Part A, 82-86.
4. M. Čargonja, G. Žauhar, I. Orlić, Analysis of aerosols in indoor working environment by X-Ray Fluorescence technique (XRF), Radiation and Applications in Physics, Chemistry, Biology, Medical Sciences, Engineering and Environmental Sciences, 2 (2017) 3, 220-225.

KONFERENCIJE

1. "22nd International Conference on Ion Beam Analysis", Opatija, Hrvatska, lipanj 2015.

2. "European Conference on X-Ray Spectrometry", Göteborg, Švedska, lipanj 2016.
3. "15th International Conference on Particle Induced X-ray Emission", Split, Hrvatska, travanj 2017.
4. "5th International Conference on Radiation and Applications in Various Fields of Research", Budva, Crna Gora, lipanj 2017.

PODRUČJE ZNANSTVENOG I STRUČNOG RADA

Fizika atmosfere, nuklearne analitičke tehnike.