Marija Čargonja

E-mail: - mcargonja@phy.uniri.hr

Kolegiji:
- Fizički praktikum II
- Medicinska fizika i biofizika (studij medicine)
- Biofizika (studij dentalne medicine)

Detalji o mom znanstvenom i nastavnom radu mogu se pronaći na portfelju Sveučilišta u Rijeci.

KRATAK ŽIVOTOPIS I OBRAZOVANJE

Rođena sam u Rijeci 9. 7. 1991. godine. Završila sam Osnovnu školu Čavle i Prvu sušačku hrvatsku gimnaziju u Rijeci.
2014. godine diplomirala sam fiziku i matematiku na Odjelu za Fiziku Sveučilišta u Rijeci te stekla zvanje magistre edukacije fizike i matematike. Po završetku studija radila sam kao vanjski suradnik na Tehničkom i Medicinskom fakultetu, a od siječnja 2015. godine radim kao asistent na Odjelu za fiziku Sveučilišta u Rijeci.

ZNANSTVENI RADOVI / KNJIGE

1. I. Poljančić Beljan, R. Jurdana-Šepić, M. Čargonja, R. Brajša, D. Hržina, W. Pötzi, A. Hanslmeier, An analysis of the solar differential rotation from the Kanzelhöhe sunspot drawings, Cent. Eur. Astrophys. Bull. Vol 38, (2014) 2, 87-93.
2. T. Ivošević, I. Orlić, M. Čargonja, Fine Particulate Matter from Ship Emissions in the Port of Rijeka, Croatia, Pomorski zbornik, 1 (2016) 201-212.

KONFERENCIJE

1. "22nd International Conference on Ion Beam Analysis", Opatija, Hrvatska, lipanj 2015.

2. "European Conference on X-Ray Spectrometry", Göteborg, Švedska, lipanj 2016.
3. "15th International Conference on Particle Induced X-ray Emission", Split, Hrvatska, travanj 2017.

PODRUČJE ZNANSTVENOG I STRUČNOG RADA

Fizika atmosfere, nuklearne analitičke tehnike.