Natječaj za radna mjesta Odjela za fiziku Sveučilišta u Rijeci, kolovoz 2019.

Studiranje u Hrvatskoj

HRZZ projekt

Pametne STEM radionice

Objavljeno 6. 9. 2019.
Drugi ciklus „Pametnih STEM radionica“ u organizaciji Centra za mikro- i nanoznanosti i tehnologije te uz sudjelovanje Odjela za biotehnologiju i Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci održat će se u utorak 17. rujna 2019., s početkom u 12:00 sati.

Radionice su namijenjene djeci predškolskog i školskog uzrasta (od 5 do 15 godina) te, naravno, široj javnosti koja će se upoznati s osnovama rada na STEMI robotima, osnovama 3D tiska i skeniranja, pametnim tehnološkim rješenjima, korištenjem svjetla u biomedicini i terapiji, o imunologiji te o ulozi STEM područja u demokratskom društvu.

Svi uključeni znanstvenici imaju dugogodišnje iskustvo u znanstvenom i nastavnom radu te popularizaciji znanosti.

Na kraju ciklusa radionica, na proljeće 2020. godine, najaktivnijeg/ju polaznika/cu čeka nagrada - STEMI heksapod robot!

Ovo je jedan od 28 projekata koji je u potpunosti financiran u sklopu programskog pravca 27 susjedstava - Susjedstvo Kampus Rijeka 2020 Europska prijestolnica kulture. Za sve dodatne informacije možete se obratiti na e-mail sasa.zelenika@riteh.hr.