Predavanja Društva matematičara i fizičara Rijeka 9. lipnja 2016.

Objavljeno 7. 6. 2016.
Društvo matematičara i fizičara Rijeka poziva Vas na dva popularna predavanja koja će se održati u četvrtak, 9. lipnja 2016. godine s početkom u 18.30 h, u zgradi Sveučilišnih odjela na kampusu na Trsatu (Radmile Matejčić 2), u prostoriji O-029 (prizemlje).

Popularno predavanje iz fizike naslova "Određivanje astronomskih udaljenosti pomoću Cefeida" održat će dr. sc. Tomislav Jurkić, viši asistent na Odjelu za fiziku Sveučilišta u Rijeci, dok će popularno predavanje iz matematike naziva "Fraktali u projektu Imaginary" održati doc. dr. sc. Bojan Crnković, docent na Odjelu za matematiku Sveučilišta u Rijeci.

Između navedenih predavanja organizirano je proglašenje i dodjela nagrada najboljim radovima pristiglim na natjecanje "Imaginary - čarobna matematika" u organizaciji Društva matematičara i fizičara.