Svijest i sadržaj

• Vrsta fizikalizma
• Svijest: prethodno objašnjenje
• Argument znanja
• Različite doktrine o tome što je to imati iskustvo.
• Pokazne“ i „indeksikalne“ misli
• Iskustvo i „Pokazni“ misli – Robert Stalnakerova teorija
• Saul Kripkeov modalni argument protiv fizikalizma
• David Chalmersov modalni argument protiv fizikalizma
• Odgovori modalnim argumentima
• Michael Tyeov PANIC
• Naturalizacija sadržaja
• Odgovori protiv reprezentacionalizma
• Konceptualni i ne-konceptualni sadržaj
• Ne-konceptualni sadržaj iskustva
• Odgovor protiv ne-konceptualnog sadržaj iskustva

Obvezna literatura
Balog, K. 1999. "Conceivability, Possibility, and the Mind Body Problem." The Philosophical Review 108, 4: 497-528.
Bermúdez, J. L. 1998. The Paradox of Self-Consciousness. Cambridge (Mass.): MIT Press (Excerpts from chapter 3 and 4).
Chalmers, D. 1996. The Conscious Mind. In Search of a Fundamental Theory. New York and London: Oxford University Press (Excerpts from chapters 3 and 4).
McDowell, J. 1994. Mind and World. Cambridge MA: Harvard University Press (Lecture III).
Papineau, D. 2002. Thinking about Consciousness. Oxford: Clarendon Press (Chapter 1 and Appendix).
Stalnaker, R. C. 2008. Our Knowledge of the Internal World. Oxford: Clarendon Press Oxford (Chapter 2 and 4).
Tye, M. 2000. Consciousness, Color, and Content. Cambridge (Mass.) and London: MIT Press (Chapter 3 and 4).