Simboličko programiranje

Broj sati u semestru (P+V+S): 15+15+0
Status predmeta: izborni
ECTS: 3

Osnovne operacije s brojevima, matematičkim izrazima i funkcijama: računanje s brojevima i ugrađenim funkcijama, crtanje grafova, rješavanje jednadžbi (naredbe: N, FACTOR, EXPAND, SIMPLIFY,
PLOT, PLOT3D, SHOW, SOLVE, NSOLVE). Uvod u liste i tablice: liste i operacije s listama (naredbe: TABLE, TAKE, PART, MAP). Matrice i vektori: uvod u računanje s matricama i vektorima, sustavi linearnih jednadžbi, svojstvene vrijednosti i svojstveni vektori (naredbe: MATRIXFORM, DET, EIGENSYSTEM). Infinitezimalni račun: limesi i neprekidnost, diferenciranje, integriranje, redovi (naredbe: LIMIT, D, INTEGRATE, SERIES). Diferencijalne jednadžbe: jednadžbe i drugog prvog reda, sustavi diferencijalnih jednadžbi (naredbe: DSOLVE, NDSOLVE).

Abell M. L., Braselton J. P., Matematica by Example, 4th. ed., Elsevier Academic Press, Burlington, 2009