Natječaji za upise

Natječaj za upis u I. godinu preddiplomskih i integriranih sveučilišnih studija te preddiplomskih stručnih studija Sveučilišta u Rijeci u 2018./2019. ak. god.

Natječaj za upis u I. godinu diplomskih sveučilišnih studija i specijalističkih diplomskih stručnih studija Sveučilišta u Rijeci i njegovih sastavnica u 2018./2019. ak. god.

Natječaj za radna mjesta Odjela za fiziku Sveučilišta u Rijeci, srpanj 2018.

Seminar iz matematike

Studij: Preddiplomski studij Fizika
Godina: III.
Semestar: ljetni
Status predmeta: izborni
ECTS: 3

Opis predmeta:  .pdf

Strujanja fluida u cijevima. Otvoreni vodotoci. Simulacije poplava. Strujanja oko broda. Strujanja u turbinama. Provođenje topline. Problemi elastičnosti. Vibracije. Problemi optimalnog dizajna. Kamatni račun u financijskoj matematici.

1. Chapra S. C., Channale R. P.: Numerical methods for engineers, McGrowHill Inc., 1988.
  2. Numerical Recipes in C, Cambridge University Press, 1992.
  3. A. Šegota: Financijska matematika, Udžbenici Sveučilišta u Rijeci 2012.