Projektivna geometrija

Semestar:
Status predmeta: izborni
ECTS: 5

Osnovni aksiomi projektivne ravnine i projektivnog trodimenzionalnog prostora. Kategorički sustav aksioma realne projektivne ravnine. Analitički model realne projektivne ravnine. Desarguesov teorem. Papusov teorem, teorem o perspektivitetu i temeljni teorem projektivne geometrije. Konfiguracije i projektivne ravnine. Projektivni prostor nad vektorskim prostorom.

1. D. Palman: Projektivna geometrija, Školska knjiga, Zagreb, 1984.