Kompleksna analiza

Status predmeta: obvezatan
ECTS: 5

Izvedbeni program: .pdf

Prostor kompleksnih brojeva. Analitičke funkcije. Cauchy-Riemannovi uvjeti. Elementarne funkcije. Derivacija funkcije kompleksne varijable. Integral funkcije kompleksne varijable. Cauchyjev teorem. Cauchyjeva integralna formula. Taylorov red. Liouvilleov teorem. Laurentov red. Morerin teorem. Izolirani singulariteti i njihova klasifikacija. Teorem o reziduumu i njegove primjene. Nultočke i polovi meromorfnih funkcija. Princip maksimuma modula. Schwartzova lema. Rouchéov teorem. Konformna preslikavanja. Möbiusova transformacija. Teorem o otvorenom preslikavanju. Riemannove plohe.

Obvezna literatura
  1. H. Kraljević, S. Kurepa, Matematička analiza IV (funkcije kompleksne varijable), Tehnička knjiga, Zagreb, 1984.
  2. M.J. Albowitz, A.S.Fokas,Complex variables, Introduction and application, Cambridge University Press, 2003.