Matematička analiza III

Broj sati u semestru (P+V+S): 45+45+0
Status predmeta: obvezatan
ECTS: 7

Neprekidnost i limes realnih i vektorskih funkcija jedne i više realnih varijabli. Diferencijal i parcijalne derivacije .Neprekidno diferencijabilne funkcije i Schwartzov teorem. Teorem srednje vrijednosti i njegove posljedice. Teorem o implicitnim funkcijama. Teorem o inverznom preslikavanju.
Taylorov teorem. Ekstremi. Nizovi i kompakt u R. Neprekidne funkcije na kompaktu. Dvostruki i višestruki Riemannov integral. Fubonijev teorem. Funkcije zadane pomoću integrala. Vektorske funkcije. Krivulje. Krivuljni integrali. Funkcije omeđene varijacije. Rektifikabilnost. Vektorska i skalarna polja.

Obvezna literatura
1. S. Kurepa: Matematička analiza III, Tehnička knjiga , Zagreb (više izdanja)
2. S. Mardešić: Matematička analiza, I. dio, Školska knjiga, Zagreb, 1974.