Natječaji za upise

Natječaj za upis u I. godinu preddiplomskih i integriranih sveučilišnih studija te preddiplomskih stručnih studija Sveučilišta u Rijeci u 2018./2019. ak. god.

Natječaj za upis u I. godinu diplomskih sveučilišnih studija i specijalističkih diplomskih stručnih studija Sveučilišta u Rijeci i njegovih sastavnica u 2018./2019. ak. god.

Natječaj za radna mjesta Odjela za fiziku Sveučilišta u Rijeci, srpanj 2018.

Operacijski sustavi II

Studij: Diplomski studij Fizika i informatika
Godina: II.
Semestar: ljetni
Status predmeta: izborni
ECTS: 5

Paralelni sustavi: sinkronizacija i komunikacija u paralelnim sustavima.
Distribuirani sustavi: komunikacija prijenos poruka, pozivi procedura na daljinu, sinkronizacija između procesa: sinkronizacija sata, mutual exclusion, obrada zastoja, upravljanje podacima u distribuiranim sustavima: rad s datotekama i imenicima, implementacija sustava datoteka, oporavak sustava u slučaju grešaka, uvod u sustave u realnom vremenu, zaštita i sigurnost u distribuiranim sustavima.

Tanenbaum A., Woodhull A., Modern Operating systems, Desing & Implementation, Prentice Hall, 1997.
Tanenbaum A., Woodhull A., Operating systems, Desing & Implementation, Prentice Hall, 1997.