Operacijski sustavi II

Semestar: ljetni
Status predmeta: izborni
ECTS: 5

Paralelni sustavi: sinkronizacija i komunikacija u paralelnim sustavima.
Distribuirani sustavi: komunikacija prijenos poruka, pozivi procedura na daljinu, sinkronizacija između procesa: sinkronizacija sata, mutual exclusion, obrada zastoja, upravljanje podacima u distribuiranim sustavima: rad s datotekama i imenicima, implementacija sustava datoteka, oporavak sustava u slučaju grešaka, uvod u sustave u realnom vremenu, zaštita i sigurnost u distribuiranim sustavima.

Tanenbaum A., Woodhull A., Modern Operating systems, Desing & Implementation, Prentice Hall, 1997.
Tanenbaum A., Woodhull A., Operating systems, Desing & Implementation, Prentice Hall, 1997.