Linearno programiranje

Status predmeta: izborni
ECTS: 5

Opis predmeta:  .pdf

Konveksni skupovi u R^n. Poliedarski skupovi. Jordanova metoda rješavanja sustava jednadžbi. Osnovni problemi linearnog programiranja.Fourie-Motzkinova i neke grafičke metode metoda rješavanja problema. Simplex metoda. Slučaj degeneracije. Dualna simplex metoda. Parametarsko linearno programiranje. Dualnost. Cjelobrojno linearno programiranje. Transportni problem. Osnovne teorije matričnih igara.Konveksno programiranje.

1. N.Linić, H.Pašagić, Č.Rnjak : Linearno i nelinearno programiranje, Informator, Zgb, 1978.
  2. K.Murty : Linear and Combinatorial Programming, John Wiley and Sons, NY, 1976.
  3. Lavoslav Čaklović: Geometrija linearnog programiranja, Element, Zagreb, 2010