Mjera i integral

Status predmeta: izborni
ECTS: 6

Opis predmeta:  .pdf

Prsten, algebra, ó-algebra skupova. Borelovi skupovi. Mjera, vanjska mjera. Lebesgueova mjera. Teoremi o monotonoj i dominiranoj konvergenciji, Fatouva lema. Produkt mjera. Fubinijev teorem. Apsolutna neprekidnost i singularnost mjera. Radon-Nikodymov teorem. Veza Riemannovog i Lebesgueovog integrala.

1. Sibe Mardešić: Matematička analiza II, Školska knjiga , Zagreb, 1977.
2. Donald L.Cohn: Measure theory, Birkhäuser Boston, 1994.