Seminar iz matematike

Status predmeta: obvezatan
ECTS: 3

Opis predmeta:  .pdf

Projektivna geometrija u računalnoj grafici. Krivulje i plohe u računalnoj grafici. Strujanja fluida u cijevima. Otvoreni vodotoci. Simulacije poplava. Strujanja oko broda. Strujanja u turbinama. Provođenje topline. Problemi elastičnosti. Vibracije. Optimalno upravljanje proizvodnjom. Problemi optimalnog dizajna.

1.  Numerical Recipes in C, Cambridge University Press, 1992.
2.  Kreyszig E., Advanced engineering mathematics, John Wiley & Sons, 9th ed., 2006
3.  R. Scitovski, Numerička matematika, 2. izdanje, Odjel za matematiku, Sveučilišta u Osijeku, Osijek, 2004.