Natječaji za upise

Natječaj za upis u I. godinu preddiplomskih i integriranih sveučilišnih studija te preddiplomskih stručnih studija Sveučilišta u Rijeci u 2018./2019. ak. god.

Natječaj za upis u I. godinu diplomskih sveučilišnih studija i specijalističkih diplomskih stručnih studija Sveučilišta u Rijeci i njegovih sastavnica u 2018./2019. ak. god.

Natječaj za radna mjesta Odjela za fiziku Sveučilišta u Rijeci, srpanj 2018.

Fizika čvrstog stanja II

Studij: Diplomski studij Fizika, Diplomski studij Inženjerstvo i fizika materijala
Godina: II.
Semestar: zimski
Status predmeta: obvezatan/izborni
ECTS: 6

Opis predmeta:    Fizika    Inženjerstvo i fizika materijala

Teorija mnoštva čestica. Kolektivna pobuđenja u kristalima (fononi, plazmoni). Fermijeva tekućina (Hartree-Fock aproksimacija). Elektron-fonon interakcija. Supravodljivost. Optička svojstva kristala (ciklotronska rezonancija, ekscitoni, polaritoni; laser). Nano-strukture.

1. C. Kittel, Introduction to Solid State Physics, 8. izdanje, Wiley, New York, 2005.
  2. C. Kittel, Quantum Theory of Solids, 2. izdanje, Wiley, , 1987.