Natječaji za upise

Natječaj za upis u I. godinu preddiplomskih i integriranih sveučilišnih studija te preddiplomskih stručnih studija Sveučilišta u Rijeci u 2018./2019. ak. god.

Natječaj za upis u I. godinu diplomskih sveučilišnih studija i specijalističkih diplomskih stručnih studija Sveučilišta u Rijeci i njegovih sastavnica u 2018./2019. ak. god.

Natječaj za radna mjesta Odjela za fiziku Sveučilišta u Rijeci, srpanj 2018.

Instrumentalne metode u fizici okoliša

Studij: Diplomski studij Fizika
Godina: I.
Semestar: ljetni
Status predmeta: obvezatan
ECTS: 6

Opis predmeta:  .pdf

Atomska apsorpcijska i emisijska spektroskopija, spektrometrija masa, rendgenska analiza, IR, NMR i ESR (EPR) spektroskopija. Mikroskopske tehnike (SEM i AFM). Analiza eksperimentalno dobivenih podataka i njihova interpretacija. Primjena navedenih tehnika u ekološkim analizama.

Obvezna literatura
  1. Silverstein R. M., Webster F. X., Kiemle D., The Spectrometric Identification of Organic Compounds, John Wiley & Sons, 2005.
  2. Vandecasteeele C. and Block C. B., Modern methods for Trace element Determination, J. Wiley and Sons, Ltd., 1997.
  3. Egerton R. F., Physical Principles of Eletron Microscopy, Springer, 2005.