Modeliranje u zaštiti okoliša

Status predmeta: izborni
ECTS: 6

Opis predmeta:  .pdf

Dinamika jedne populacije u neogranicenom, ogranicenom, konstantnom, periodickom i slucajnom okolišu. Maksimalan održivi izlov. Dinamika s generacijama koje se ne prekrivaju. Diskretan rast populacije i kaoticna dinamika. Stabilizacija. Dinamika dviju populacija: plijen-predator, kompeticija i kooperacija. Meta-populacije. Hranidbenih lanaci i.mreže. Teorija epidemije i nvazija populacije u prostor.

Sharov A. Quantitative Population Ecology, Virginia Tech., 1996
Legovic T., Lectures in Ecological Modelling, CD, R.Boškovic Institute, 2004.