Procjena utjecaja na okoliš 6 ECTS

Status predmeta: izborni
ECTS: 6

Opis predmeta:  .pdf

Povijest procjene utjecaja na okoliš (PUO) kao legalnog oruda integralnog planiranja te pogled u buducnost. Koraci i postupci tijekom PUO. Pravni okvir. Studija utjecaja na okoliš (SUO) i strateška studija utjecaja na okoliš (SSUO). Obveza izradivaca SUO. Obveza clanova komisija za ocjenu SUO. Metode izrade SUO. Metode obrane SUO. Iskustva iz dosadašnje prakse. Pogled na promjene u metodama u neposrednoj buducnosti. Seminar o izradi SUO.

Zakon o zaštiti okoliša, NN, 128(1999). Pravilnik o procjeni utjecaja na okoliš, NN, 59 (2000). Državni plan za zaštitu voda, NN, 8 (1999).
Legovic, T., van der Well K., van Breusegem W. And Baric A. Guidelines for strategic environmental impact assessment.
Ministry for environmental protection physical planning and construction. Zagreb, 2007. 88 pp.
Environmental Impact Assessment Tools, http://www.uneptie.org/pc/pc/tools/eia.htm