Natječaji za upise

Natječaj za upis u I. godinu preddiplomskih i integriranih sveučilišnih studija te preddiplomskih stručnih studija Sveučilišta u Rijeci u 2018./2019. ak. god.

Natječaj za upis u I. godinu diplomskih sveučilišnih studija i specijalističkih diplomskih stručnih studija Sveučilišta u Rijeci i njegovih sastavnica u 2018./2019. ak. god.

Natječaj za radna mjesta Odjela za fiziku Sveučilišta u Rijeci, srpanj 2018.

Procjena utjecaja na okoliš (6 ECTS)

Studij: Diplomski studij Fizika
Godina: I./II.
Semestar: ljetni
Status predmeta: izborni
ECTS: 6

Opis predmeta:  .pdf

Povijest procjene utjecaja na okoliš (PUO) kao legalnog oruđa integralnog planiranja te pogled u budućnost. Koraci i postupci tijekom PUO. Pravni okvir. Studija utjecaja na okoliš (SUO) i strateška studija utjecaja na okoliš (SSUO). Obveza izrađivača SUO. Obveza članova komisija za ocjenu SUO. Metode izrade SUO. Metode obrane SUO. Iskustva iz dosadašnje prakse. Pogled na promjene u metodama u neposrednoj budućnosti. Seminar o izradi SUO.

Obvezna literatura
  1. Zakon o zaštiti okoliša, NN, 128(1999)
  2. Pravilnik o procjeni utjecaja na okoliš, NN, 59 (2000)
  3. Državni plan za zaštitu voda, NN, 8 (1999)
  4. Legović, T., van der Well K., van Breusegem W. And Barić A. Guidelines for strategic environmental impact assessment.
    Ministry for environmental protection physical planning and construction. Zagreb, 2007. 88 pp.
  5. Environmental Impact Assessment Tools, http://www.uneptie.org/pc/pc/tools/eia.htm