Zaštita mora i priobalja

Status predmeta: izborni
ECTS: 6

Opis predmeta:  .pdf

Osnove fizicke, kemijske, biološke i geološke oceanografije – Ekologija morskih populacija i staništa – Ekosustav Jadranskog mora – Ekološke osobitosti priobalnih podrucja – Izvori i vrste onecišcenja mora i priobalnih podrucja – Intervencije kod iznenandnog onecišcenja mora – Integralno upravljanje obalnim podrucjem – Urbanizacija obalnog podrucja – Zaštita mora i priobalja (ocuvanje bioraznolikosti, procjena rizika, monitoring)

1. Clark, R.B. (2002): Marine Pollution, 5th edition, Oxford University Press, Oxford.
2. Cicin-Sain, B. and Knecht, R.W. (1998): Integrated Coastal and Ocean Management – Concepts and Practices, Island Press, Washington.