Matematička logika

Status predmeta: obvezatan
ECTS: 6

Izvedbeni program: .pdf

Sintaksa i semantika logike sudova. Normalne forme. Propozicijski veznici. Testovi valjanost. Racun sudova. Prirodna dedukcija. Konzistentnost. Teoremi adekvatnosti, potpunosti i kompaktnosti.
Sintaksa i semantika logike prvog reda. Interpretacije i modeli. Preneksna normalna forma. Glavni test. Teorem potpunosti i posljedice. Primjeri teorija prvog reda.

Obvezna literatura
  1. M.Vukovic: Matematicka logika ,Element, 2009.
    ( M. Vukovic: Matematicka logika I - Skripta, Zgb2000., PMF, Zagreb)