Zaštita okoliša

Opis predmeta:  .pdf

Temeljni pricipi zaštite okoliša
Bioraznolikost i biogeokemijski ciklusi
Globalni ekosustav: interakcija geosfere, hidrosfere, biosfere i atmosfere
Ljudska aktivnost i promjene okoliša
Onečišćenje zraka i
Klimatske promjene
Onečišćenje površinskih i podzemnih voda
Onečišćenje mora i oceana
Onečišćenje tla
Građevinski radovi i zaštita okoliša
Zaštita prirode u Republici Hrvatskoj
Zaštita okoliša u Republici Hrvatskoj
Planiranje održivog razvoja

Obvezna:
1. Benac, Č.: ZAŠTITA OKOLIŠA ZA STUDENTE PREDIPLOMSKOGG STUDIJA GRADITELJSTVA. Interna skripta. Građevinski fakultet U Rijeci, 2007. www.gradri.hr
2. Glavač, V.: UVOD U GLOBALNU EKOLOGIJU. Hrvatska sveučilišna naknada, Ministarstvo zaštite okoliša i prostornog uređenja, Pučko otvoreno učilište-Zagreb. Zagreb, 2001.

Preporučljiva:
1. Springer, P.O., ed., EKOLOŠKI LEKSIKON. Ministarstvo zaštite okoliša i prostornog uređenja, Barbat, Zagreb. Zagreb, 2001.
2. Botkin, D.B.and Keller, E.A. ENVIRONMENTAL SCIENCE, John Wiley and Sons (4. ed.), 2003.