Inteligentni sustavi II

Broj sati u semestru (P+V+S): 30+30+0
Status predmeta: izborni
ECTS: 6

Uvod u ekspertne sustave. Pregled područja umjetne inteligencije. Simbolički izračun. Predstavljanje znanja. Postupci zaključivanja. Zaključivanje uz neizvjesnost. Neprecizno zaključivanje. Prikupljanje znanja. Oblikovanje ekspertnih sustava. Logičko programiranje. Uvod u Prolog. Podudaranje uzoraka. Strojno učenje.

1. Joseph Giarratano and Gary Riley, Expert Systems - Principles and Programming, PWS Publishing, Boston, MA, 1998
2. Ivan Bratko, Prolog Programming for Artificial Intelligence, Addison Wesley, 2000