Dodatna nastava iz matematike

Status predmeta: izborni
ECTS: 5

Opis predmeta:  .pdf

Definicije osnovnih pojmova. Karakteristike nadarenih učenika. Identifikacija nadarenih učenika. Metode rada s nadarenim učenicima. Obogaćivanje kurikuluma. Matematička natjecanja (nacionalno, Klokan, ...).

1. George, D.: Obrazovanje darovitih: kako identificirati i obrazovati darovite i talentirane učenike, Educa, Zagreb, 2005.
2. literatura dostupna u okviru e-biblioteke na kolegiju
3. zadaci s matematičkih natjecanja (dostupni u elektroničkom obliku)