Natječaji za upise

Natječaj za upis u I. godinu preddiplomskih i integriranih sveučilišnih studija te preddiplomskih stručnih studija Sveučilišta u Rijeci u 2018./2019. ak. god.

Natječaj za upis u I. godinu diplomskih sveučilišnih studija i specijalističkih diplomskih stručnih studija Sveučilišta u Rijeci i njegovih sastavnica u 2018./2019. ak. god.

Natječaj za radna mjesta Odjela za fiziku Sveučilišta u Rijeci, srpanj 2018.

Vektorski prostori II

Studij: Diplomski studij Fizika i matematika
Godina: II.
Semestar: ljetni
Status predmeta: izborni
ECTS: 6

Opis predmeta:  .pdf

Topološki vektorski prostori. Normirani prostori. Lokalna konveksnost. Metrizabilnost. Potpunost  prostora. Linearni funkcionali i Hahn-Banachov teorem. Slabe topologije. Dualni prostori.

1. S. Kurepa, Funkcionalna analiza, Školska knjiga, Zagreb, 1984.
  2. W. Rudin, Functional analysis, McGraw-Hill, 1972.