Natječaji za upise

Natječaj za upis u I. godinu preddiplomskih i integriranih sveučilišnih studija te preddiplomskih stručnih studija Sveučilišta u Rijeci u 2018./2019. ak. god.

Natječaj za upis u I. godinu diplomskih sveučilišnih studija i specijalističkih diplomskih stručnih studija Sveučilišta u Rijeci i njegovih sastavnica u 2018./2019. ak. god.

Natječaj za radna mjesta Odjela za fiziku Sveučilišta u Rijeci, srpanj 2018.

Fizika čvrstog stanja I

Studij: Diplomski studij Fizika
Godina: I.
Semestar: ljetni
Status predmeta: obvezatan/izborni
ECTS: 8

Opis predmeta:  .pdf

Kristalna struktura (direktna i recipročna rešetka). Ogib na kristalu. Veze u kristalima. Dinamika kristalne rešetke. Elektronski plin, Fermijeva ploha. Periodični potencijal, energetska vrpce. Dielektrična svojstva kristala (električna i toplinska vodljivost; vodiči, poluvodiči, izolatori). Magnetska svojstva kristala (dijamagnetizam, paramagnetizam, feromagnetizam).

1. V. Šips, Uvod u fiziku čvrstog stanja, Školska knjiga, Zagreb, 2003.
  2. C. Kittel, Introduction to Solid State Physics, 8. Izdanje, Wiley, New York, 2005.