Natječaji za upise

Natječaj za upis u I. godinu preddiplomskih i integriranih sveučilišnih studija te preddiplomskih stručnih studija Sveučilišta u Rijeci u 2018./2019. ak. god.

Natječaj za upis u I. godinu diplomskih sveučilišnih studija i specijalističkih diplomskih stručnih studija Sveučilišta u Rijeci i njegovih sastavnica u 2018./2019. ak. god.

Natječaj za radna mjesta Odjela za fiziku Sveučilišta u Rijeci, srpanj 2018.

Zaštita mora i priobalja

Studij: Diplomski studij Fizika
Godina: I./II.
Semestar: ljetni
Status predmeta: izborni
ECTS: 6

Opis predmeta:  .pdf

Osnove fizičke, kemijske, biološke i geološke oceanografije – Ekologija morskih populacija i staništa – Ekosustav Jadranskog mora – Ekološke osobitosti priobalnih područja – Izvori i vrste onečišćenja mora i priobalnih područja – Intervencije kod iznenandnog onečišćenja mora – Integralno upravljanje obalnim područjem – Urbanizacija obalnog područja – Zaštita mora i priobalja (očuvanje bioraznolikosti, procjena rizika, monitoring)

1. Clark, R.B. (2002): Marine Pollution, 5th edition, Oxford University Press, Oxford.
  2. Cicin-Sain, B. and Knecht, R.W. (1998): Integrated Coastal and Ocean Management – Concepts and Practices, Island Press, Washington.