Ivana Jelovica Badovinac

Ured O-115
   Telefon: 584 607
   E-mail: ijelov@phy.uniri.hr

Kolegiji (Odjel za fiziku):

Fizika 1: Mehanika
   Fizika 4: Toplina i uvod u statističku fiziku
   Atomska i molekulska fizika

Obrazovanje:

18.11.2011. doktorirala na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Zagrebu, polje: fizika, grana: atomska i molekulska fizika
29.10.2001. diplomirala na Filozofskom fakultetu u Rijeci, profesor matematike i fizike
1992-1996. Gimnazija Andrije Mohorovičića, prirodoslovno-matematički smjer

Znanstveno i stručno usavršavanje:

Laboratorij za molekulsku spektroskopiju i Europski laboratorij za nelinearnu spektroskopiju (LENS), Sesto Fiorentino, Italija, od 2005. do 2011. (ukupno 12 mjeseci)
Prva hrvatska ljetna škola sinkrotronskog zračenja, Rijeka, 2007.
Primjena metoda nuklearne fizike u datiranju i arhaeometriji, Institut Ruđer Bošković, Zagreb, 2008.
Elettra Sincrotrone Trieste (Basovizza, Italija) – mjerenja na sinkrotronu, linija BEAR (S. Nannarone) (20. – 22. 9. 2016., 3. – 5. 10. 2016., 20. – 21. 1. 2017.)
Atomic Layer Deposition: Fundamentals and Applications, Rijeka, 21. i 22. 9. 2017.

Znanstvena i stručna djelatnost:

Laboratorij za fiziku površina i materijala - Odjel za fiziku i Centar za mikro- i nanoznanosti i tehnologije, Sveučilište u Rijeci.

Glavna područja znanstvenoga rada:
Eksperimentalna fizika čvrstoga stanja i fizika površina: tehnike SEM (Scanning Electron Microscopy), SIMS (Secondary Ion Mass Spectrometry), XPS (X-ray Photoemission Spectroscopy), ALD (Atomic Layer Deposition), primjena sinkrotronskog zračenja u  površinskoj fizici.

Popis znanstvenih i stručnih radova:

CROSBI