Velimir Labinac

E-mail: vlabinac@phy.uniri.hr
   Osobna web stranica: www.phy.uniri.hr/~vlabinac
   Sveučilišni portfelj: portal.uniri.hr/Portfelj/752
     Kolegiji (predavanja, praktikumi i seminari):
    - Osnove matematike
    - Osnove informatike
    - Matematičke metode fizike I
    - Računala u nastavi fizike
    - Magnetski materijali i primjene
    - Spintronika

Kolegiji (vježbe):
    - Osnove matematike
    - Fizika III: valovi i optika
    - Matematičke metode fizike I
    - Elektrodinamika
    - Kvantna mehanika
    - Teorijska fizika i primjene I
    - Teorijska fizika i primjene II
    - Osnove kvantne mehanike
    - Napredna kvnatna mehanika
    - Napredna elektrodinamika
    - Magnetski materijali i primjene
    - Spintronika

- Fizika i biofizika (na studiju Sanitarnog inženjerstva)
    - Fizika (na Građevinskom fakultetu)

KRATAK ŽIVOTOPIS I OBRAZOVANJE

- rođen 1967.g. u Rijeci
- maturirao u Centru za kadrove u obrazovanju i kulturi - Rijeka, matematičko-informatički smjer, 1986.g.
- diplomirao na Pedagoškom fakultet u Rijeci 1995.g. s temom ''Osnovni principi rada NH3 masera'' pod mentorstvom prof. dr. sc. Zdravka Lenca
- zaposlio se na Pedagoškom fakultetu u Rijeci 1996.g.
- u zvanju višeg predavača na Odsjeku za fiziku Filozofskog fakulteta u Rijeci od 2012.g.

IZABRANI ZNANSTVENI RADOVI / KNJIGE

I. Zutic, P. E. F. Junior, G. Xu, J. Lee, V. Labinac,  M. R. Hofmann, G. M. Sipahi, and N. C. Gerhardt, Spin Lasers: Spintronics beyond Magnetoresistance, Solid State Communications (prihvaćen)

M. Jusup, T. Sousa, T. Domingos, V. Labinac, N. Marn, Z. Wang, T. Klanjšek, Physics of metabolic organization, Physics of Life Reviews, 20 March 2017.

Labinac V., Jusup M., Legovic T., Stationary points of the rigid body kinetic energy and the principal axes of inertia, American Journal of Physics, 81 (10), 2013.

Labinac V., Jusup M., Legovic T. and Spiric Lj., Networks of capacitors in a d.c. circuit, International Journal of Electrical Engineering Education, 46 (4) 2009.

Labinac V., Erceg N., Kotnik-Karuza D., Magnetic field of a cylindical coil, American Journal of Physics, 74 (7) 2006.

Labinac V., Riješeni zadaci iz elektrostatike i magnetostatike, udžbenik za studente fizike, Filozofski fakultet u Rijeci, Rijeka, 2003.

IZABRANI STRUČNI RADOVI

Labinac V., Pribanić I., Jusup M., Klobučar N., Legović T., Zračenje antene pametnog telefona, Zbornik radova XIII. Hrvatskog simpozija o nastavi fizike, Zadar, 2017.

Kušt I., Klobučar N., Dragičević N., Labinac V., Neke specifične hidrauličke pojave u kućnim hidroinstalacijama, Zbornik radova Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, 2013.

Klobučar N., Iveglija Čorak S., Nikolić S., Labinac V., Primjena suvremenih materijala za potrebe rješavanja vodoopskrbe i odvodnje Trajektnog terminala Zadar - Gaženica, Zbornik radova stručno poslovnog skupa s međunarodnim sudjelovanjem: Aktualna problematika u vodoopskrbi i odvodnji, Vodice, 2013.

Labinac V., Pribanić I., Jusup M., Legović T., Brzina valova na površini vode, Zbornik radova XI. Hrvatskog simpozija o nastavi fizike, Primošten, 2013.

Labinac V., Jusup M., Milotić B., Legović T., Glavne osi i stacionarne tocke energije vrtnje krutog tijela, Knjiga sažetaka VII. Znanstvenog sastanka HFD, Primošten, 2011.

Kaliman Z., Labinac V., Pernjak T., Orlić N., Jelovica Badovinac I., Tvrdi disk kao Atwoodov padostroj, poster i članak, VIII. Hrvatskog simpozija o nastavi fizike, Novi Vinodolski, 2007.

PODRUČJE ZNANSTVENOG I STRUČNOG RADA

- Opća fizika