Laboratorij za kvantnu i nelinearnu optiku

DJELATNICI LABORATORIJA

Marin Karuza

STUDENTI

Vedran Vujnović

Mario Vretenar

AKTIVNOSTI

Laboratorij koji je sastavni dio Centra za mikro i nano znanosti i tehnologije (CMNZT) je opremljen sredstvima iz Europskih fondova, te kao takav je u mogućnosti izvoditi precizna mjerenja uz pomoć optičkih tehnika. Usko je specijaliziran na području interferometrije i optičkih rezonatora. Djelatnici laboratorija trenutno sudjeluju na dva velika međunarodna projekta, i to g-2 (Fermilab) gdje je cilj precizno izmjeriti anomalni magnetski moment muona i CAST (CERN) koji prati Sunce sa svrhom opažanja još eksperimentalno neotkrivenih čestica.

foto G. Orzan, INFN Sezione di Trieste

design V. Vujnović