Studentske vijesti

Istraživanje "Cjelovita seksualna edukacija i mladi"

Objavljeno 20.11.2019.
Dragi studenti,

Udruga PaRiter poziva mlade od 15 do 25 godina da ispune anketu kojom želimo prikupiti podatke o informacijama koje mladi ljudi u Hrvatskoj, imaju, trebaju ili im nedostaju u području cjelovite seksualne edukacije, a kako bi mogli donositi odgovorne odluke. Anketa je otvorena do 30.11.2019. i nalazi se na linku.

U izradi ankete sudjelovali su mladi iz Španjolske, Italije i Hrvatske koji čine inicijativu mladih "INCORE – Informed, conscientious & responsible". Anketa će također biti provedena u te dvije države. Nakon što se prikupe podatci iz istraživanja, mladi iz ove tri zemlje izrađivat će infografike za mlade u području cjelovite seksualne edukacije.

Projet koordinira Udruga za ljudska prava i građansku participaciju PaRiter iz Hrvatske, u partnerstvu s udrugama TDM 2000 iz Italije i Adalet iz Španjolske, a financiran je sredstvima programa Europske unije Erasmus+.