Riječki matematički susreti, travanj 2017.

Objavljeno 11.04.2017.
Odjel za matematiku Sveučilišta u Rijeci već treću godinu zaredom organizira skup naslova Riječki matematički susreti koji je namijenjen nastavnicima i učiteljima matematike, prvenstveno članovima Alumni kluba Odjela za matematiku Sveučilišta u Rijeci i učenicima srednjih škola. Riječki matematički susreti održat će se 19. travnja 2017. godine u 9h u prostorijama Odjela za matematiku Sveučilišta u Rijeci, Radmile Matejčić 2, 51000 Rijeka.

Ove godine djelatnici Zavoda za algebru i teoriju brojeva organiziraju Riječke matematičke susrete čije će glavne teme predavanja biti pet od sedam takozvanih Milenijskih problema koje je Matematički Institut Clay postavio 2000.-te godine i od kojih je samo jedan do danas riješen.

Više o skupu kao i raspored svih predavanja i radionica možete pogledati na poveznici: