Tomislav Terzić

• 2007. - 2008.: Učitelj fizike, Osnovna škola Škurinje
  • 2007.: Učitelj fizike, Osnovna škola Čavle

ZNANSTVENO I STRUČNO USAVRŠAVANJE
  • 2009. (3 mjeseca): Max Planck Institute for Physics (Werner Heisenberg Institute), Muenchen, Njemačka

Detalji o znanstvenom, nastavnom i stručnom radu, mogu se pronaći na Portfelju UNIRI.

ZNANSTVENA I STRUČNA DJELATNOST I INTERESI

• Gama-astronomija - član međunarodne kolaboracije MAGIC (Major Atmospheric Gamma Imaging Cherenkov Telescopes) od 2009. i CTA (Cherenkov Telescope Array) od 2015.
  • Astročestična fizika
  • Aktivne galaktičke jezgre
  • Popularizacija znanosti

POPIS ZNANSTVENIH RADOVA

Baze: CROSBI, Google scholar

Izdvojeni radovi:
  1. Ackermann, M.; ...; Babić, Ana; ...; Dominis Prester, Dijana; ...; Ferenc, Daniel; ...; Godinović, Nikola; ...; Hrupec, Dario; ...; Lelas, Damir; ...; Puljak, Ivica; ...; Surić, Tihomir; ...; Šnidarić, Iva; ...; Terzić, Tomislav; ... (The Fermi-LAT collaboration, The MAGIC collaboration). Multifrequency Studies of the Peculiar Quasar 4C +21.35 During the 2010 Flaring Activity. // The Astrophysical journal. 786 (2014) , 157; 1-46 (članak, znanstveni).
  2. Aleksić, Jelena; ...; Dominis Prester, Dijana; ...; Ferenc, Daniel; ...; Godinović, Nikola; ...; Hrupec, Dario; ...; Lelas, Damir; ...; Puljak, Ivica; ...; Surić, Tihomir; ...; Šnidarić, Iva; ...; Terzić, Tomislav; ...; Ghisellini, G. MAGIC observations of the giant radio galaxy M 87 in a low-emission state between 2005 and 2007. // Astronomy and astrophysics. 544 (2012) ; A96-1-A96-8 (članak, znanstveni).
  3. Aleksić, Jelena; ...; Dominis Prester, Dijana; ...; Ferenc, Daniel; ...; Godinović, Nikola; ...; Hrupec, Dario; ...; Lelas, Damir; ...; Puljak, Ivica; ...; Surić, Tihomir; ...; Terzić, Tomislav; ...; Buson, S. MAGIC discovery of VHE Emission from the FSRQ PKS 1222+21. // The Astrophysical journal. 730 (2011) , L8; 1-6 (članak, znanstveni).
  4. Becerra González, Josefa; Maraschi, Laura; Mazin, Daniel; Prandini, Elisa; Saito, Koji; Sitarek, Julian; Stamerra, Antonio; Tavecchio, Fabrizio; Terzić, Tomislav; Treves, Aldo. Very high energy γ-radiation from the radio quasar 4C 21.35 // Proceedings of the International Astronomical Union / Tuffs, Richard J. ; Popescu, Cristina C. (ur.). Cambridge : Cambridge University Press, 2012. 414-416 (poster,objavljeni rad).