YUFE DIOSI model doktorskog obrazovanja

Objavljeno 30.04.2024.

Poštovani doktorandi, poštovane doktorandice,

u okviru projekta YUFE 2030 (engl. Young Universities for the Future of Europe) Sveučilište u Rijeci sudjeluje u pilot provedbi tzv. YUFE DIOSI modela doktorskog obrazovanja.

Model doktorskog obrazovanja usmjeren je na osposobljavanje i osnaživanje istraživača_ica YUFE alijanse na početku karijere kroz interdisciplinarno i internacionalno obrazovanje i suradnju. Model je usmjeren i na poticanje odgovornog istraživanja, a namijenjen je doktorandima i doktorandicama svih sastavnica.

Sudjelovanjem u YUFE DIOSI modelu doktorskog obrazovanja imat ćete priliku:

1. Sudjelovati na treninzima na Sveučilištu u Rijeci (teme otvorene znanosti, poduzetništva i upravljanja karijerom);

2. Sudjelovati na treninzima na internacionalnoj tj. YUFE razini (teme: Etika i integritet, Održivo istraživanje, Pravičnost, različitost i uključivost, Razvoj internacionalne karijere);

3. Koristiti uslugu individualnog karijernog savjetovanja u Uredu za karijere SSC-a;

4. Sudjelovati u različitim događajima namijenjenih umrežavanju doktoranada_ica u YUFE alijansi;

5. Doprinijeti pilot provedbi i unaprjeđenju sustava doktorskog obrazovanja na lokalnoj i međunarodnoj razini.

Uz to, ovisno o odluci Vašeg Fakulteta, a na temelju prijedloga Doktorske škole Sveučilišta u Rijeci za sudjelovanje u navedenim aktivnostima moći ćete ostvariti do 5 ECTS bodova.

Više informacija o samom modelu možete pronaći na Power Point prezentaciji i dokumentu u privitku, a više informacija o kreiranju vizije zajedničkog europskog obrazovanja kroz implementaciju YUFE DIOSI modela možete pronaći na YUFE WP6_Stakeholder video_Pilots Doctoral and Postdoctoral Learning.mp4.

Prvo online događanje na zajedničkoj, YUFE razini, tzv. YUFE „Meet&Greet“ održava se 07. svibnja 2024. godine za sve sudionike_ce YUFE DIOSI modela od 13:30 do 16:00 sati.

Za sudjelovanje u modelu potrebno je ispuniti kratak obrazac, najkasnije do 30. travnja 2024. godine

Za sve dodatne informacije možete se javiti na e-mail adresu: doktorska@uniri.hr  ili karijere@uniri.hr.