Dvije inicijative za mlade istraživače

Objavljeno 30.04.2024.

Podunavska rektorska konferencija (eng. Danube Rectors' Conference  - DRC) i Institut za dunavsku regiju i središnju Europu (eng. Institute for the Danube Region and Central Europe – IDM) predstavljaju dvije inicijative od interesa za doktorande i mlade istraživače:

• Danubius Young Scientist Award 2024 - Objavljen je Natječaj za dodjelu nagrada najboljim mladim istraživačima/icama Dunavske regije za 2024. godinu.

Dodijelit će se ukupno 14 nagrada, svaka u iznosu od 1.350 eura, najboljim kandidatima iz svake od 14 zemalja Dunavske regije (Austrija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Crna Gora, Češka, Hrvatska, Mađarska, Moldavija, Njemačka, Rumunjska, Slovačka, Slovenija, Srbija i Ukrajina). Kandidate nominiraju njihove matične znanstvene ustanove, a prihvatljivi su kandidati koji su diplomirali ili doktorirali unatrag 5 godina, odnosno nakon 1.1.2019. godine. Međunarodno stručno povjerenstvo utvrdit će konačnu rang-listu svih pristiglih nominacija te će najviše rangirani kandidat/kandidatkinja iz svake zemlje biti predložen za dodjelu nagrade.

Prijave se zaprimaju do 3. svibnja 2024. u 23:59 sati, a više informacija dostupno je na poveznici.

• DRC ljetna škola regionalne suradnje - Podunavska rektorska konferencija organizira ljetnu školu na temu “Losing the Momentum? The Western Balkans and the Complexity of Today's World”.

Intenzivni jednotjedni program održat će se u Sarajevu (BIH), od 16. do 22. srpnja 2024. Prijaviti se mogu studenti preddiplomskih, diplomskih i doktorskih studija zainteresirani za pitanja središnje, istočne i jugoistočne Europe. Sudionici će imati priliku podijeliti rezultate svojih istraživanja i objaviti ih u znanstvenom časopisu “Der Donarum” (“Dunavska regija”). Troškove sudjelovanja pokrivaju organizatori.

Prijave se zaprimaju do 31. svibnja 2024., a više informacija dostupno je na poveznici.